Loading..
   < >


   Fly Fishing Ne Demek?

   Dünyanın bir çok ülkesinde spesifik yöntemleri farklı donanımları  ve her şeyden önce yakalanan ava duyulan saygı ve belli bir kültüre sahip disiplini ile olta balıkçılığında önemli yer edinmiş Fly fishing (yapay sinekle balık avcılığı) yazılı tarihte   M.S. ikinci yüzyılda Claudius Aelianus tarafından yazılan  De Animalium Natura (Hayvanlar Alemi) ile başlar.. En eski yazılı kaynak olan De Animalium Natura'da Makadenyoda Borcea ve Selanik arasında bir nehir olan  Astraeus ta Makedon yerli balıkçıların benekli derileri olan (alabalık) balıkları 6 metre uzunluğundaki sırıklara bağladıkları tatarcık ve arıya benzeyen kırmızı yün ve horoz tüyünden yaptıkları yapay sineklerle yakaladıklarından bahseder..Orta çağda Almanca (Wolfram von Eschenbach)  metinlerde tüylü kanca kullanarak gölge balığı (grayling)  yakalandığından bahsedilmesi  ve sonraki yüzyıllarda İngiltere'de  (One of the British Library Harley)  yazılmış eserlere göre İlkesel olarak  Balkanlardan tüm Avrupaya ordan tüm dünyaya yayılan fly fishing yöntemi 1700 yılların başından itibaren   teknik ve donanımsal  olarak günümüz modern fly fishing disiplininin özünü oluşturmaktadır.Türkiyede amatör olta balıkçıları tarafından çok geç keşfedilen fly fishing  yönteminde kullanılan yapay sineklerinin ülkemizde görsel olarak geçtiği bilinen ilk yazılı eser 1915 yılında İstanbul Balıkhane merkez müdürü Deveciyan KARAKİN tarafından yazılan BALIK VE BALIKÇILIK adı eserİdir.
   Yöntem olarak ülkemizde çok az kişi tarafından uygulanmakta ise de görsel iletişim ve internet kullanınımın artmasıyla ülkemiz amatör balıkçıları tarafından  merak konusu olmaya devam etmekte olduğunu  Türkiye iç sularında fly fishing kültürünün yavaş yavaş benimsendiği  bu bağlamda Donanımsal gereçlerinin tedarikçiler tarafından temkinli olmak kaydıyla ülkemiz pazarına sürüldüğü gözlemlenmektedir..

   Web sitemiz fly fishing malzemeleri konusunda Türkiye'de en geniş ürün yelpazesine sahiptir.Fly takımları,fly kamışları ve özellikle fly yemleri konusunda en verimli ve çeşit ürünü inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


   11698 240 BALZER KAMIŞ FLY COMBO SET 5/6 Kamış Agırlığı 241 Gr Kamış uzunluğu 240 Cm Atarı 8-32 Gr. Metaryali Karbon olarak üretilmiştir. Kaydırma yapmayan özel Mantar saplı tutma yeri bulunmaktadır. Kamış parça sayısı 2 Misinası Floating ( Yüzer ) Özelliklidir. Bez kılıf ile satılmaktadır.
   ₺422,31KDV Dahil
   14788-214 Çapari, 0,18 mm misina çapı, misina uzunluğu 195 cm, çapariler arasında eşit uzaklık vardır.Bir çaparide 5 adet farklı renkte iğne vardır.İğne boyu 1,1 cm'dir.Üst bağlama kısmında kilitli klipsli fırdöndü vardır.Pvc poşette plastik saklama plakası üzerinde satılmaktadır.Özellikle alabalık avı için tavsiye edilir.
   ₺39,21KDV Dahil
   16029-000 Fly sinek yem, floating (yüzen) özelliklidir.Bir pakette 4 adet fly sinek vardır.Pvc kutuda satılmaktadır.
   ₺33,18KDV Dahil
   Yüksek kaliteli mazlemeden üretilmiştir. Balıkçılık uzmanlarının en çok tercih ettiği ve en popüler fly sinek modelleridir. Göz alıcı renkleri ve tüyleri sayesinde avının dikkatini çeker ve onu cezbeder. Paket olarak satılmaktadır. Bir Pakette 8 Adet FLY Sinek Yem vardır.
   ₺42,23KDV Dahil
   16031-200 Suni yem, bir pakette 3 adet vardır.Pvc kutu içerisinde satılmaktadır.
   ₺25,14KDV Dahil
   11699 240 BALZER KAMIŞ FLY COMBOMAG SET Kamış Agırlığı 241 Gr Kamış uzunluğu 240 Cm Atarı 8-32 Gr. Metaryali Karbon olarak üretilmiştir. Kaydırma yapmayan özel Mantar saplı tutma yeri bulunmaktadır. Kamış parça sayısı 2 Misinası Floating ( Yüzer ) Özelliklidir. Bez kılıf ile satılmaktadır.
   ₺702,84KDV Dahil