Loading..
   < >

   HAVALI TABANCA

   Sıkıştırılmış hava yardımıyla saçma veya metal bilye atabilen tabanca çeşididir. Tabanca, hava pistonlu, yaylı ya da karbondioksit tüplerle çalışabilir. Yaylı tabancalarda mermi hızı ve atış mesafesi karbondioksit kartuşluya nazaran düşüktür. Silah faturasıyla beraber ruhsata gerek kalmadan meskûn mahal (yerleşim yeri) dışında kullanılabilir. Toplantı alanlarında, avlanmak için kullanılamazlar. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nun 6/2.maddesi gereği havalı tüfek ve tabancalar avda kullanılamaz. Yasağa aykırı davrananlara aynı kanunun 24. maddesi gereği Para cezası verilir. Havalı tabancalar fatura ile taşınırken tüplülerin içinde karbondioksit tüpü ve saçmalar olmamalıdır. Atıcılık için üretilen havalı tabancalar son derece tehlikeli olabilir. Ayrıca ekipman takılabilme özelliğine sahiptirler.Bu ekipmanlarla güçlendirilmiş bir havalı silah öldürücü etkiye neden olabilirler. Havalı tabancalardan bazılarının saçmaların hızları saniyede 200 metreye kadar çıkabilir. Havalı tabancalar açık havada ya da atış poligonlarında spor amaçlı kullanılabilir.

   Havalı tabancalarda uzun süre atış yapmayacak isek tabancanın tüp yuvasından bulunan silikon malzemeler çok çabuk bozulup tabancanın hava kaçırmasına sebep olabileceğinden tüp yuvasında kartuşu dolu vaziyette bırakmamak gerekir.

   Sitemizde Havalı Tabancalara ait Umarex Cyber Gun Asg Kwc vs  kaliteli markara ait modelleri inceleyip satın alabilirsiniz.